یو گرافی از چندی بازیکنان و ...
رونالدو بیو گرافی کریستیانو رونالدو

تاریخ تولد:۵فوریه۱۹۸۵

مکان تولد:مدیرا پرتقال

پست:هافبک

تاریخ خرید:۱۲آگوست۲۰۰۳

اولین بازی با:بولتون

ملیت:پرتقال

 
عکس
رونالدو

 

 
  بیوگرافی کریستیانو رونالدو
 

:نام کامل

کریستیانو رونالدو داس سنتوز آویرو

نام مستعار:                                                                

کریس ، رون ،رونا، سلطان تکنیک

: تاریخ تولد.

5 فوریه 1985

 قد:

184سانتی متر

وزن:

78 کیلو گرم

رنگ مورد علاقه:

سفید

هنر پیشه مورد علاقه:

آنجلینا جولی و جان کلود وندام

فوتبالیست مورد علاقه:

مارادونا ، کلایورت ، فیگو ، هانری و رونالدو

پر کردن وقت فراقت:

سینما رفتن موسیقی گوش دادن کتاب خواندن و زدن قدم

  

حرکات انفجاری کریستیانو رونالدو در اولدترافورد از صحنه های بیادماندنی در برابر بولتون واندرز در آگوست 2003 آغاز شد.

ملی پوش پرتغالی خیلی زود یک معامله 12.24 میلیون پوندی امضا کرد.رونالدو زندگی حرفه ای خود را در ناسیونال آغاز کرد بود قبل از انتقال به بهترین تیم لیگ یعنی اسپورتینگ.او می رفت که 25 نمایش را در طول فصل 03/2002 نشان دهد، به ثمر رساندن 3 گل؛ اما چیزهای مهم دیگری چشم های مامور اکتشاف یونایتد را به چنگ آورد کسی که برنامه های او را از نزدیک دنبال می کرد.و بعد از دیدن او و در راس آن نمایش خیره کننده او با یک گل در بازی دوستانه قبل از فصل یونایتد با اسپورتینگ، سر الکس فرگوسن تصمیم گرفت تا او را منتقل کند.رییس فاش کرد: "بعد از انکه ما با اسپورتینگ بازی کردیم بازیکن ها در رختکن مرتبا درباره رونالدو صحبت می کردند" " و در هواپیما یی که از مسابقه برمی گشتیم آنها من را وادار کردند تا با او قرارداد ببندم، چیزی که نشان می دهد آنها چه ارزشی برای او قائل شده اند."به دنبال نخستین درخشش خیره کننده او برای قرمزها، رونالدو بیشتر از 39 بازی در مدت فصل 04/2003 انجام داد، زدن 8 گل که شامل زدن اولین گل برای یونایتد در فینال جام حذفی در برابر میلوال را نیز می توان اشاره کرد.او همچنین در پایان اولین فصلش عنوان آقای بازیکن رام نشده را بدست آورد. رونالدو، بازیکن تازه وارد تیم ملی پرتغال، به طور مشابه به موفقیت هایی در سطح بین المللی دست یافت و یکی از بازیکنان موفق یورو 2004 بود اگرچه خودش را در شکست بازی فینال در برابر یونان که یک پیروزی مهیج را از کشور میزبان ربود، پیدا کرد.فصل 05/2004 نیز دیده شد بال قرمزها با برنامه خویش که به زدوخورد بازی انگلیسیها عادت کرده بود ، در حال پیشرفت بود و بسیاری از کارشناسان پیشرفت و به کامل شدن او را بیان کردند.با وجود اینکه در پایان فصل قهرمانی دست نیافت، اما مهارت رونالدو در دریبل و

سرعت او اولدترافورد را با صحنه های زیادی از هیجانی در طول فصل جاودانه کرد

بیو گرافی برباتف
 
برباتوف

تاریخ تولد:۳۰ژانویه۱۹۸۱

مکان تولد:بلغارستان

پست:هافبک

تاریخ خرید:۱سپتامبر۲۰۰۸

اولین بازی با:لیورپول

ملیت:بلغارستان


بیو گرافی رونی
رونی

تاریخ تولد:۲۴اکتبر۱۹۸۵

مکان تولد:کروکتد

پست:حمله

تاریخ خرید:۳۱اگوست۲۰۰۴

اولین بازی با:فنرباغچه

ملیت:انگلیس

 

 بازیکن سابق اورتونی رویای پیوستن به الد ترافورد را زمانی پایان داد که فقط ساعتی به پایان زمان نقل و انتقالات در روز سه شنبه ۳۱ اوت ۲۰۰۴ فرصت باقی بود.

اولین بازی وین در اولین بازی فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ مقابل تاتنهام در گودیسون پارک بود. او نه بازی بعد اولین گل خود را در لیگ برتر به ثمر رساند – گل فوق العاده ی دقیقه آخر که پیروزی دراماتیک ۲-۱ برابر آرسنال را سبب شد.

به زودی استعداد وین رونی در سطح بین‌المللی آشکار شد و او در فوریه ۲۰۰۳ جوانترین بازیکن تیم ملی فوتبال انگلستان شد، زمانیکه به عنوان بازیکن ذخیره در بازی مقابل استرالیا در آپتون پارک به میدان آمد. او همچنین جوانترین بازیکنی شد که برای کشورش در بازی با مقدونیه در ۱۷ سالگی و در سپتامبر ۲۰۰۳ گل زد.

شهرت او وقتی به عنوان یک بازیکن جوان در جهان بیشتر شد که آن بازیهای خیره کننده را برای انگلستان در جام ملتهای اروپا ۲۰۰۴ در پرتغال به نمایش گذاشت.

او در چهار مسابقه مقابل سوییس و کرواسی ۴ گل به ثمر رساند، از جمله گل زیبایی از فاصله ۲۵ یاردی (۲۲ و نیم متری) در دروازه کرواسی؛ همین کافی بود تا سر الکس فرگوسن را برای امضای قرارداد با این گلزن فوق العاده متقاعد کند.

به دنبال این قرار داد نقل و انتقال با اورتون، یونایتدی‌ها بالاخره بازیکنی را بدست آوردند که رئیس قرمزهای منچستر از وجود او احساس خوشحالی کند.

سر الکس فرگوسن بعد از به خدمت گرفتن رونی گفت: «من خیلی خوشحالم. من فکر می‌کنم که ما بهترین بازیکن جوان این کشور در ۳۰ سال گذشته را در اختیار داریم. همه از این قرارداد احساس خوشحالی میکنند».

از خود وین رونی در سایت اینترنتی منچستر یونایتد نقل شده که: «من از اینکه اینجا هستم خیلی خوشحالم. به عنوان کسی که به یونایتد علاقه داشته، اینجا تنها جاییست که من خواهم رفت » .

وی اخیراً در یک نظرسنجی به عنوان زشت ترین بازیکن دنیا نیز انتخاب گشته است .


بیو گرافی نانی

نانی

تاریخ تولد:۱۷نوامبر۱۹۸۶

مکان تولد:پرتقال

پست:هافبک

تاریخ خرید:۱ژولای۲۰۰۷

اولین بازی با:چلسی

ملیت:پرتقال


وان درسار

تاریخ تولد:۲۹اکتبر۱۹۷۰

مکان تولد:ورهوت هلند

پست:دروازه بان

تاریخ خرید:۱ژوئن۲۰۰۵

اولین بازی با:دبرسنی

ملیت:هلند


بیو گرافی گیگز با سابقه

گیگز

تاریخ تولد:۲۹نوامبر۱۹۷۳

مکان تولد:ولز

پست:هافبک

تاریخ خرید:۹ژولای۱۹۹۰

اولین بازی با:اورتون

ملیت:ولز


بیو گرافی پارک

پارک

تاریخ تولد:۲۵فوریه۱۹۸۱

مکان تولد:سئول

پست:هافبک

تاریخ خرید:۸ژولای۲۰۰۵

اولین بازی با:دربی

ملیت:کره


بیو گرافی اندرسون

اندرسون

تاریخ تولد:۱۳اوریل۱۹۸۸

مکان تولد:برزیل

پست:هافبک

تاریخ خرید:۱ژولای۲۰۰۷

اولین بازی با:ساندرلند

ملیت:برزیل


بیو گرافی با مربی با سابقه سر الکس فرگوسن

فرگوسن

ملیت:اسکاتلند

سال مربیگری با منچستر:۶نوامبر۱۹۸۶

افتخارات با منچستر:

لیگ:۱۹۹۳"۱۹۹۴"۱۹۹۶"۱۹۹۷"۱۹۹۹"۲۰۰۰"۲۰۰۱"۲۰۰۳"۲۰۰۷"۲۰۰۸

جام حذفی:۱۹۹۰"۱۹۹۴"۱۹۹۶"۱۹۹۹"۲۰۰۴

جام اتحادیه:۱۹۹۲"۲۰۰۶

جام باشگاههای اروپا:۱۹۹۹"۲۰۰۸

جام یوفا:۱۹۹۱

جام خیریه:۱۹۹۳"۱۹۹۴"۱۹۹۶"۱۹۹۷"۲۰۰۳"۲۰۰۷"۲۰۰۸

جام باشگاههای جهان:۱۹۹۹

سوپرجام اروپا:۱۹۹۲

سر الکس فرگوسن (به انگلیسی: Sir Alex Ferguson) مربی فعلی باشگاه منچستر یونایتد است.

سال ۱۹۴۱: در ۳۱ دسامبر در محله گووان شهر گلاسگو دیده به جهان گشود.

سال ۱۹۵۷: به صورت پاره وقت شاگرد کارخانه آچارسازى گلاسکو بود و به عنوان یک بازیکن آماتور به تیم کوئینز پارک پیوست.

سال ۱۹۶۰: به صورت پاره وقت به تیم سنت جانستون ملحق شد.

سال ۱۹۶۴: آچارسازى را رها کرد و به عضویت تیم دانفرملین درآمد.

سال ۱۹۶۷: با ۶۵ هزار پوند به رنجرز پیوست.

سال ۱۹۶۹: با ۲۰ هزار پوند به تیم فالکرک ملحق شد.

سال ۱۹۷۳: به تیم ایریونایتد رفت.

سال ۱۹۷۴: در ماه سپتامبر به عنوان مربى ایست استرلینگ منصوب شد اما ۳ ماه بعد از سنت میرن سر درآورد.

سال ۱۹۷۸: از سنت میرن اخراج اما به عنوان جانشین، به جاى بیلى مک‌لیل معرفى شد.

سال ۱۹۸۰: با قهرمانى در لیگ اسکاتلند همراه ابردین اولین افتخار مربیگرى‌اش را کسب کرد.

سال ۱۹۸۱: با ابردین نایب قهرمان لیگ اسکاتلند شد.

سال ۱۹۸۲: ابردین با پیروزى ۴ بر یک قهرمان جام حذفى اسکاتلند شد.

سال ۱۹۸۳: ابردین این بار یک بر صفر رنجرز را شکست داد تا جام حذفى را حفظ کند و رئال مادرید را در گوتنبرگ ۲ بر یک مغلوب کرد تا جام برندگان اروپا را به خود اختصاص دهد.

سال۱۹۸۴: ابردین با پیروزى ۲ بر یک مقابل سلتیک قهرمان جام حذفى و سپس لیگ اسکاتلند شد. آلکس فرگوسن نشان افتخار امپراتورى بریتانیا را دریافت کرد.

سال ۱۹۸۵: در پى مرگ جک استین در خلال بازى مقدماتى ولز با اسکاتلند فرگوسن مربى موقت تیم ملى اسکاتلند شد.

سال ۱۹۸۶: اسکاتلند در همان دور اول از جام جهانى حذف شد. این تیم در ایام مربیگرى فرگوسن ۳ پیروزى، ۴ مساوى و ۳ باخت کسب کرد و ۸ گل به ثمر رساند و ۵ گل دریافت کرد. در ۶ نوامبر، فرگوسن ابردین را رها کرد تا به عنوان جانشین ران اتکینسون معزول هدایت منچستر یونایتد را به دست بگیرد.

سال ۱۹۹۰: اولین جام خود در الدترافورد را با پیروزى یک بر صفر مقابل کریستال پالاس در دیدار تکرارى فینال جام حذفى به دست آورد.

سال ۱۹۹۱: منچستر یونایتد در روتردام ۲ بر ۱ از سد بارسلونا گذشت تا جام برندگان جام را به دست آورد.

سال۱۹۹۲: با پیروزى منچستر یونایتد مقابل ستاره سرخ بلگراد سوپر جام اروپا به الدترافورد آمد. همچنین با پیروزى یک بر صفر منچستر یونایتد مقابل ناتینگهام فارست این تیم براى اولین بار جام اتحادیه را در دوره مربیگرى فرگوسن به دست آورد اما رؤیاى منچستر براى قهرمانى لیگ برتر با سبقت گرفتن لیدز یونایتد در آخرین هفته بر باد رفت.

سال ۱۹۹۳: انتظار ۲۶ ساله منچستر براى قهرمانى لیگ برتر خاتمه یافت. فرگوسن ماه ژانویه با خرید روى کین از ناتینگهام فارست با قیمت ۷۵٫۳ میلیون پوند رکورد نقل و انتقالات این کشور را شکست.

سال ۱۹۹۴: منچستر یونایتد چهارمین تیم قرن و ششمین تیم در کل تاریخ فوتبال انگلستان شد که در یک فصل قهرمانى در جام حذفى و لیگ برتر را با هم جشن مى گرفت. شیاطین سرخ در فینال جام حذفى چلسى را ۴ بر صفر شکست دادند.

سال ۱۹۹۵: منچستر در لیگ پس از بلکبرن نایب قهرمان شد و جام حذفى را به اورتون واگذار کرد. دوباره فرگوسن با خرید اندى کول از نیوکاسل با قیمت ۶ میلیون پوند رکورد نقل و انتقالات را جابجا کرد.

سال ۱۹۹۶: منچستر یونایتد اولین تیم تاریخ فوتبال انگلستان شد که ۲ بار هر ۲ جام لیگ و حذفى را فتح کرد. شاگردان فرگوسن در لیگ برتر از نیوکاسل سبقت گرفتند و در جام حذفى لیورپول را یک بر صفر شکست دادند.

سال ۱۹۹۷: فرگوسن قصد داشت با تصاحب جام قهرمانان اروپا خود را همسنگ «سرمت بازبى» سازد اما منچستر در مرحله نیمه نهایى به دورتموند باخت.

سال ۱۹۹۸: فرگوسن و یارانش یأس آورترین تاریخ منچستر را بدون کسب جامى پشت سر گذاشتند. هر ۲ جام برتر و حذفى را آرسنال ربود و موناکو در مرحله یک چهارم نهایى منچستر را حذف کرد. فرگوسن براى تقویت خط دفاعى تیمش یاپ استام را با قیمت ده و نیم میلیون پوند از آیندهوون خرید تا بار دیگر رکورد نقل و انتقالات را بشکند.

سال ۱۹۹۹: فرگوسن شکوهمند‌ترین فصل تاریخ منچستر یونایتد را با تصاحب ۳ جام اروپا و حذفى و لیگ برتر رقم زد. این مربى در ماه مه قراردادى امضا کرد که تا سال ۲۰۰۲ در منچستر باقى بماند. در ۱۱ ژوئن در مراسم جشن تولد ملکه الیزابت دوم، نشان شوالیه را دریافت کرد. در ۱۱ اکتبر مراسم و مسابقه‌اى به مناسبت گرامیداشت حضور موفق او در الدترافورد با حضور ستارگان کنونى و اسبق منچستر برگزار شد. در ۳۰ نوامبر منچستر با پیروزى یک بر صفر مقابل پالمیراس روى تک گل روى کین جام تویوتا را فتح کرد تا اولین تیم انگلیسى شد که این جام بین قاره‌اى را به خانه مى‌برد. در ماه دسامبر فرگوسن به عنوان بهترین مربى سال جهان جایزه ویژه بی‌بی‌سی را دریافت کرد و تیمش به عنوان بهترین تیم سال شناخته شد.

سال ۲۰۰۰: فرگوسن در این فصل منچستر را به ششمین قهرمانى‌اش در لیگ برتر با اختلاف ۱۸ امتیازى نسبت به آرسنال رهنمون کرد. در ۸ مه فاش کرد که پس از انقضاى مربیگرى‌اش در سال ۲۰۰۲ منچستر را تنها مى‌گذارد اما همچنان مى‌خواهد در اداره باشگاه نقش داشته باشد.

سال ۲۰۰۱: پس از تنها یک خرید عمده فابین بارتز دروازه‌بان فرانسوى تیم فرگوسن به استیلاى خویش بر فوتبال انگلستان ادامه داد و هفتمین قهرمانى لیگ را در ۹ سال اخیر با اختلاف ۱۵ امتیازى کسب کرد. فرگوسن همچنین اولین مربى‌اى شد که با یک تیم انگلیسى فاتح ۳ جام متوالى لیگ مى‌شود. در ۱۸ مه فرگوسن اعلام کرد که پس از دوره مربیگرى‌اش به طور کامل منچستر یونایتد را ترک خواهد کرد اما در ۱۳ ژوئیه یک روز پس از خرید خوان سباستین ورون با مبلغ ۲۸ میلیون پوند از لاتزیو با شکستن مجدد رکورد نقل و انتقالات باشگاه منچستر اعلام کرد که فرگوسن پس از اتمام قراردادش با این تیم در ماه مه سال ۲۰۰۲ به عنوان مشاور و سفیر به مدت ۵ سال در الدترافورد باقى خواهد ماند.

سال ۲۰۰۲: در ۵ فوریه باشگاه منچستر یونایتد بیانیه‌اى صادر کرد تا اعلام کند در حال مذاکره با فرگوسن براى تمدید قرارداد مربیگرى‌اش است. در ۲۷ فوریه منچستر تاکید کرد که فرگوسن قراردادش را یک روز پس از پیروزى ۵ بر یک مقابل نانت فرانسه در لیگ قهرمانان اروپا به مدت ۳ سال دیگر و تا سال ۲۰۰۵ تمدید کرده است. دیوید بکهام علت باقى ماندن او را بر ۳ دلیل دانست: (۱) به خاطر علاقه فراوان به ورون (۲) بازیابى قدرت منچستر یونایتد (۳) برگزارى فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۳ در ورزشگاه الدترافورد. منچستر در ۲ مارس کاپیتان روى کین را متقاعد کرد تا قراردادش را تا ۳ سال دیگر یعنى تا سال ۲۰۰۶ تمدید کند. این تیم در سال ۲۰۰۲ لیگ برتر را به آرسنال داد و در جام قهرمانان اروپا در مرحله نیمه‌نهایى مغلوب لورکوزن شد و در جام حذفى نیز حذف شد.

سال ۲۰۰۳: در ماه مه منچستر یونایتد در فینال جام حذفى مغلوب لیورپول شد. همچنین در لیگ برتر با پشت سر گذاشتن آرسنال براى هفتمین بار قهرمان لیگ برتر انگلستان شد. همچنین منچستر در جام اتحادیه با شکست از لیورپول در دیدار فینال با نتیجه ۲ بر صفر به عنوان نایب قهرمانى این جام رسید. منچستر یونایتد در آغاز فصل توانسته بود جام خیریه را از آرسنال برباید. در لیگ قهرمانان اروپا هم منچستر یونایتد در مرحله یک چهارم نهایى مغلوب رئال مادرید شد و از دور رقابت ها حذف شد.

سال ۲۰۰۴: در این سال منچستر یونایتد در آغاز جام خیریه را به خانه برد. آنها تیم آرسنال را در ضربات پنالتى و با درخشش تیم هاوارد دروازه بان تازه وارد این تیم را شکست دادند. در لیگ برتر این بار پس از تیم هاى آرسنال و چلسى در رده سوم ایستاد. در جام حذفى نیز در بازى فینال ۳ بر صفر میلوال را برد و قهرمان شد. در لیگ قهرمانان اروپا در یک هشتم نهایى مغلوب پورتو با مربیگرى خوزه مورینیو شد و از گردونه مسابقات حذف شد.

سال ۲۰۰۵: این سال آغاز فشارها بر فرگوسن را دامن زد. در لیگ برتر پس از چلسى و آرسنال سوم شد. در جام اتحادیه حذف شد. در جام حذفى در فینال مغلوب آرسنال شد و بالاخره در لیگ قهرمانان اروپا در مرحله یک هشتم نهایى مقابل میلان حذف شد.

سال ۲۰۰۶: قهرمان جام اتحادیه انگلستان شد و در لیگ برتر دوم شد.

سال ۲۰۰۷: قهرمان لیگ برتر انگلستان شد.

سال ۲۰۰۸: منچستر یونایتد به مانند سال ۱۹۹۹ همزمان قهرمان دو جام لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا شد.


بیو گرافی باشگاه منچستریونایتد 

باشگاه : منچستر یونایتد manchester united         
استادیوم : اولدترافورد                                          
سایت رسمی باشگاه :www.manutd.com           
سرمربی : الكس فرگوسن
                                                                     
بدون تردید منچستر را باید یكی از شهرهای بزرگ و مطرح در زمینه امكانات ورزشی در جهان قلمداد كرد. این شهر با داشتن موقعیت عالی تجاری واستادیومی زیبا، چون اولدترافورد كه در سراسر انگلستان مطرح است، تا به حال میزبانی موفقی را انجام داده كه آخرین بار آن بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال (2002-2003) بین تیمهای یوونتوس و میلان بود. اما استادیوم اولدترافورد عاملی بوده تا شهر منچستر همیشه در زمینه فوتبال و امكانات زبانزد خاص و عام باشد.

با این حال نباید توفیق منچستر را از لحاظ فوتبال تنها به این استادیوم اختصاص داد و باید عواملی چون باشگاههای حرفه ای كه بالغ بر8 تیم است را به آن اضافه كرد.البته موفقیت این شهرتجاری تنها به خاطر فوتبال نیست، بلكه باید عواملی دیگرچون انقلاب صنعتی كه برای اولین باردراین شهر روی داد و از منچستر شهری مدرن( كاتن پولیس) ساخت را در آن سهیم كرد. از لحاظ منابع تفریحی و ورزشی ، منچستر بعد از دوران تجدد تقریبا به شهری كامل بدل شده است. در حال حاضر ( قرن 21) با كاملتر شدن این مجموعه و اضافه شدن مراكز تفریحی كه در سراسر این شهر وجود دارد خود را از لحاظ توریستی بودن زبانزد خاص و عام كرده است.
اكنون این شهر بیش از 43000 صندلی در تئاترها و 56 موزه و گالری دارد كه در نوع خود بی نظیر است . به لحاظ تاریخی نیزاین شهر با وجود بناهای دوران ملكه ویكتوریا مطرح بوده و عاملی را بوجود آورده تا همگان از آن بعنوان یك شهر درجه اول یاد كنند.
جاذبه ها
تاریخ منچستر از رومن ها شروع و تا قطب اقتصادی كنونی كه بر صنعت پنبه اتكا دارد ادامه می یابد. اما علاوه بر تاریخی بودن ، اماكن بسیار زیبایی كه در این شهر و به خصوص كسفیلد هویتیج در قسمت جنوب دینزگیت وجود دارد در نوع خود جالب توجه است.

در آنجا شاهد خرابه هایی از دژهایی كه در مركز آبراه ها قرار دارند خواهید بود كه واقعاً قابل ستایش است. اما علاوه بر این منطقه اگر كمی از كسفیلد دور شویم به موزه علوم و صنعت كه جاذبه ای بسیار زیبا به شهر داده و شامل به تصویر كشیدن تاریخ چاپ، الكتریسیته و صنعت نساجی در دوره های مختلف است بر می خوریم كه در نوع خود بی نظیر است. از جمله آثاری كه درآنجا قابل اشاره است بدون تردید آثار نقاشی بزرگ ال اس لاوری است كه چشمها را به خود خیره می كند. علاوه بر این جذابیتها هتل شهر منچستر نیز كه اثر به جا مانده از دوران ملكه ویكتوریا محسوب می شود بنایی جالب است . این بنای زیبای دوران نئوگوتیك توسط آلفرد واترهاوس بنا شد و ساخت آن تا سال 1877 ادامه یافت و سبب شد تا صنعت شهر و مردم سختكوش بار دیگر توانمندی ها و لیاقت خود را در اروپا و حتی جهان به اوج برسانند.

مشخصات یونایتدها
اما شهرمنچستراز لحاظ تیمهای باشگاهی نیز در سطح جهان مطرح است. با وجود باشگاه بزرگ منچستر یونایتد این روزها همه ، این شهر را می شناسند. پایه باشگاه در سال 1878 و با نام نیوتاون هلث LYR متعلق به كاركنان راه آهن به طور رسمی بنا شد . در ابتدا این تیم با بازیكنانی كه بیشترعضو شركت راه آهن بودند وارد میادین مسابقات شد و با كار و تلاش فراوان تیم در سال 1892 به لیگ انگلیس ملحق شود. بعد از چند سال حضور در لیگ در سال 1902 این تیم شكست شد . با وجود این آنها ناامید نشدند و با تلاش فراوان توانستند بر مشكلات فائق آیند و امروز به یكی از تیمهای ثروتمند و معروف جهان بدل شوند. آنها بعد از آن زمان تا سال 1945 با افت و خیز زیادی مواجه بودند تا اینكه در آن سال با آمدن مربی فهیمی چون "سرمت بازبی " و تحولات مثبت او به یكی از تیمهای خوب در لیگ مبدل گردیدند و وضعیت نسبتاً مناسبی پیدا كرد.
اما اگر بخواهیم به این پرسش كه چگونه یونایتد به صورت تیم فعلی درآمدند؟ پاسخ دهیم باید این نكته را باور داشته باشیم كه تیم فعلی آنها حاصل تلاش 25 سال كار سخت مربیان بود. با این وجود آنها بعد از سال 1945 شروع به پیشرفت عجیبی كردند و حتی حادثه غم انگیز سال 1958 كه درآن بیشتر شاگردان مربی موفق آنها- بازبی – بر اثر سانحه هوایی كشته شدند هیچ تاثیری در آن روند ایجاد نكرد وعاملی را به وجود آورد تا بازبی با بازماندگان آن سانحه تیم خود را از نو بسازد و عامل قهرمانی غرور انگیزاین تیم در مسابقات جام قهرمان اروپا در فصل 68-1967 محسوب شود. این افتخاری بود كه بازبی بعنوان اولین انگلیسی موفق به انجام آن شد . اما این پایان كارمنچستری ها نبود. آنها بار دیگر توانستند این افتخار را در زمان سرآلكس فرگوسن در سال 1999 و در یك فینال سخت و بیاد ماندنی و تقریباً غیرممكن تكرار كنند وتیمشان را صاحب سومین افتخار اروپایی كنند. در آن زمان منچستر توانست در وقتهای تلف شده نیمه دوم و در شرایطی كه هیچ امیدی به پیروزی نداشت، دو گل را به ثمر رساند كه در نوع خود عجیب و باور نکردنی بود.
اما آنها با این كار علاوه بر اینكه موفق شدند خود را به یك افتخار بزرگ برسانند برای فرگوسن با تجربه نیز ارزش و اعتبار تازه ای خریدند و او توانست به شهرتی هم سطح مربی موفق و اسطوره ای گذشته تیم دست یابد.

معرفی استادیوم
درحال حاضراستادیوم اولدترافورد كه معمولا میزبان بازی های بزرگ بوده با گنجایش79000 نفریكی از بزرگترین استادیوم های اروپا به شمار می آید. این مجموعه به حدی زیبا و با امكانات عالی است كه سربابی چارلتون به آن لقب تئاتر رویاها را داده . البته از ورزشگاههای مدرنی چون آلیانز آرنا و الامارات امکانات کمتری دارد.

علاوه بر این جایگاه محلهای زیبایی چون موزه یونایتد، رستوران رد كافی ، اتاق ویژه جام ها و قسمت اداری در این قسمت واقع شده و شكل بسیار مناسبی به آن داده است. اما قسمت جنوبی این استادیوم نیز بسیار توسعه یافته و چشمها را بخود خیره می كند. در قسمت شرقی فروشگاه بسیار بزرگی واقع شده و در قسمت غربی نیز كه بیشتر به استرتفورداند معروف است درسالهای اخیر تغییرات وسیعی داده شده و با ردیف هایی اضافه شده كه آن را بسیارممتاز كرده است.


ازجمله آثاری كه در این قسمت دیده می شود. بدون تردید مجسمه دنیس لا اسطوره تیم منچستر یونایتد است كه ابهت خاصی به این استادیوم داده است.

من یوها 15 بار موفق به قهرمانی در لیگ برتر شده اند كه این از ركورد لیورپول كه 18 بار قهرمان شده اند 3 مرتبه كمتر است. منچستریها در سالهای 1908، 1911، 1952، 1956، 1957، 1965، 1967، 1993، 1994، 1996، 1997، 1999، 2000، 2001 و 2003 به مقام قهرمانی لیگ برتر باشگاههای انگلیس دست یافته اند.
افتخارات منچستر با حضور سرمست باسبی در گذشته و سرآلكس فرگوسن در حال حاضر به دست آمده است.
یكی از حوادث ناگواری كه برای تیم منچستر رخ داد ، درگذشت نه بازیكن این تیم در سانحه سقوط هواپیما بود كه اسكلت اصلی تیم منچستر را متلاشی ساخت ، ولی سرمست باسبی تیم را مجدداً احیا نمود.
منچستریها در جام حذفی باشگاههای انگلیس هم یكی از پرافتخارترین تیمها به شمار می آیند به طوریكه ده عنوان قهرمانی این مسابقات را در كارنامه خود دارند.

سرخ پوشان منچستر در سالهای 1909، 1948، 1963، 1977، 1983، 1985، 1990، 1994، 1996، 1999 جام قهرمانی مسابقات حذفی را به كلكسیون افتخارات خویش اضافه نموده اند.
شیاطین سرخ فوتبال، در مسابقات اروپایی هم از تیمهای نسبتا مدعی به شمار می آیند.
قرمز پوشان در سالهای 1999، 1968 جام باشگاههای اروپا را فتح كردند و در سال 1991 به جام برندگان جام اروپا و جام برتر اروپا دست یافتند .
از جمله اسطوره های این تیم می توان به بابی چارلتون، جرج بست ، پیتراشمایكل، برایان رابسون، دیوید بكهام و اریك كانتونا و در رأس همه آنان سرمست باسبی و سرآلكس فرگوسن اشاره نمود.
اینك رهبری تیم را سر آلكس فرگوسن اسكاتلندی بر عهده دارد كه نزدیك به 18 سال در این سمت مشغول به كار است و منچستر را به یكی از بهترین تیمهای جهان فوتبال مبدل ساخته و همواره با استفاده از بازیكنان جوان كه از تیمهای پایه ای باشگاه انتخاب و به كار گرفته است، قهرمانیهای زیادی را برای منچستر به ارمغان آورده است{البته در انگلیس} و خود را در زمره بهترین مربیان جهان قرار داده است.


بیو گرافی ورزشگاه باشگاه منچستریونایتد ورزسگاه اولدرافرد
اولدترافورد
الدترافورد یکی از مشهورترین و بزرگ‌ترین ورزشگاه‌های فوتبال در بریتانیا و جهان است . در اوضاع و احوالی که بسیاری از باشگاه‌ها از ورزشگاه‌های قدیمی خود به محل‌هایی جدید نقل مکان می‌کنند ، منچستر الدترافورد را حفظ می‌کند و به جای رفتن به جایی دیگر همان ورزشگاه قدیمی را توسعه می‌دهد .

بابی چارلتون اسطوره‌ی فوتبال انگلستان این ورزشگاه را « تئاتر رویاها » نامیده‌است .

« زیباترین و بهترین در نوع خود . فوق‌العاده‌ترین ورزشگاهی که تابه حال دیده‌ام . این ورزشگاه در دنیا نظیر ندارد و افتخار شهر منچستر است . اینجا خانه‌ی تیمی است که در آن می‌تواند شگفتی بیافریند و ... » این جملات نویسنده‌ی یکی از روزنامه‌های منچستر در روز پس از افتتاح ورزشگاه در سال ۱۹۱۰ است .

ورزشگاه الدترافورد حدود یک قرن عمر دارد . پیش از آن تیم منچستر ورزشگاهی کوچک و قدیمی داشت و الدترافورد به عنوان خانه‌ی جدید باشگاه در غرب شهر منچستر بنا شد . الدترافورد در آن دوران با هزینه‌ای معادل ۶۰ هزار پوند ساخته شد که در زمان خود رقمی سرسام آور بود . آرچینا لیچ مهندس معروف اسکاتلندی طراح این ورزشگاه بود . او ورزشگاه‌های معروف وایت هارت لین در شمال شهر لندن و همدن پارک در شهر گلاسگو را نیز طراحی کرده‌است . الدترافورد در سالهای ۱۹۱۱ و ۱۹۱۵ فینال جام حذفی انگلیس را برگزار کرد و در سال ۱۹۲۰ پذیرای بیشترین تماشاگر در بازی منچستر یونایتد مقابل آستون ویلا بود .

در جنگ جهانی دوم الدترافورد در بمباران نیروی هوایی آلمان بشدت آسیب دید و تیم منچستریونایتد از ۱۹۴۶ تا ۱۹۴۹ بازی‌های خود را در ورزشگاه مین رود باشگاه منچستر سیتی برگزار می‌کرد . برای جام جهانی ۱۹۶۶ ورزشگاه الدترافورد بازسازی شد و بازی مجدد فینال جام حذفی سال ۱۹۷۰ بین چلسی و لیدز یونایتد در این ورزشگاه برگزار گردید .

الدترافورد اولین ورزشگاه انگلیس در دهه ۱۹۷۰ به حساب می‌آید که در آن حصار نصب کردند تا تماشاگران متعصب خشمگین نتوانند به زمین مسابقه حمله کنند .
الدترافورد
تئاتر رویا ها
تصویر: Old_Trafford.jpg‏
محل خیابان سر مت بازبی,
الدترافورد,

منچستر کبیر,
انگلستان

تاریخ شروع ساخت 1909
تاریخ بازگشایی 1910
مالک منچستر یونایتد
گرداننده منچستر یونایتد
هزینه ساخت £90,000 (1909)
طراح آرچیبالد لیچ (1909)
مستأجر ها منچستر یونایتد

(1910- اکنون)

گنجایش

تونل بازیکنان

رختکن

الدترافورد

استخر

استخر

رختکن


بیو گرافی اسپانسر منچستریونایتد

AIGNIKEKUMHOBETFREDHESTIUNVIAGOGO 

ولی بیشتر ALG